Gennemse Produkter i Frimærker > Danmark > 1906-1960

(U971) Danmark afa nr 236-38 4 blok sæt flot stemplet . se foto

200,00 DKK
alan1 (11876 )

(10083) Danmark afa nr. 177 stemplet

50,00 DKK
alan1 (11876 )

(12438) Danmark afa nr 177, stemplet se foto

35,00 DKK
alan1 (11876 )

(U159) Postfrisk/Ustemplet lot bogtryk

(U159) Postfrisk/Ustemplet lot bogtryk, 7+30+90+1 kr  er hængslet ellers er de postfriske

100,00 DKK
alan1 (11876 )

(Q027) Danmark afa nr 76, postfrisk med lille fold i limen, se foto

(Q027) Danmark afa nr 76, postfrisk med lille fold i limen, nederst hjørne se foto afa 3.200,00

300,00 DKK
alan1 (11876 )

(Q788) afa nr. 166, postfrisk, se foto

25,00 DKK
alan1 (11876 )

233 vare fundet. Viser resultater 1 til 80
DK. lot med 2 PF fireblokke og 3 enkelte mærker.

DK. lot med 2 PF fireblokke og 3 enkelte mærker. Afa 263-64 og 262-63 og 64

5,00 DKK
halakopp (105 )

DK. lot med 3 PF fireblokke. Afa 285-287

5,00 DKK
halakopp (105 )

DK. lot med 3 PF mærker med hængselmærker. Afa 216-218

5,00 DKK
halakopp (105 )

DK. lot med 4 PF mærker. Afa 607-610

5,00 DKK
halakopp (105 )

DK. lot med 20 PF frimærker

DK. lot med 20 PF frimærker

5,00 DKK
halakopp (105 )

DK, dubletlot Rød Frederik 9 tal 30 øre og grøn bølge 10 øre

DK, dublet lot Rød Frederik 9 tal 30 øre og grøn bølge 10 øre

10,00 DKK
halakopp (105 )

DK planche/ dubletlot med Karavel. 45 styk.

5,00 DKK
halakopp (105 )

DANMARK CHRISTIAN X

H

75,00 DKK
pstub (1813 )

DANMARK AFA NR. 264 A

P

15,00 DKK
pstub (1813 )

DANMARK AFA NR. 50 a

P

90,00 DKK
pstub (1813 )

DANMARK BL. POSTFRISK

POSTFRISK

15,00 DKK
pstub (1813 )

DANMARK STEMPLEMÆRKER

STEMPLET

10,00 DKK
pstub (1813 )

DANMARK FRANKERINGSMÆRKER

STEMPLET

10,00 DKK
pstub (1813 )

DANMARK AFA NR. 60

STEMPLET

75,00 DKK
pstub (1813 )

DANMARK KRAFTMÆRKER AFA NR. 178-80

POSTFRISK HANGSLET

50,00 DKK
pstub (1813 )

DANMARK AFA NR. 223-28

POSTFRISK HENGSLET/UBRUGT

45,00 DKK
pstub (1813 )

DANMARK AFA NR. 239-42

POSTFRISK HENGSLET

35,00 DKK
pstub (1813 )

DANMARK AFA NR. 120

R

75,00 DKK
pstub (1813 )

DANMARK AFA NR. 162

K

30,00 DKK
pstub (1813 )

DANMARK AFA NR. 132-43

K

120,00 DKK
pstub (1813 )

DANMARK AFA NR. 120-21

POSTFRISK HENGSLET DER MANGLER EN TAK I DET ENE HJØRNE PÅ 121

50,00 DKK
pstub (1813 )

Afa nr. 159 -Provisorie 12/15 øre - ubrugt parstykke

1926 - ProvisorierAfa nr. 159 - ubrugt parstykke 12 øre på 15 øre violet - 30. marts 1926

15,00 DKK
aabyhoj62 (0)

Afa nr. 156 - Frimærkets 75 års jubilæum - ubrugt parstykke

1926 - Frimærkets 75 års jubilæumAfa nr. 156 - ubrugt parstykke med marginal nr.30 øre blå - 11. marts 1926

35,00 DKK
aabyhoj62 (0)

Afa nr. 165 - 7 øres provisorie ubrugt parstykke

1926 - 7 øres provisorierAfa nr. 165 7/15 øre violet (Tj. 16) - 30. marts 1926

25,00 DKK
aabyhoj62 (0)

25,00 DKK
alan1 (11876 )

(Q787) afa nr. 163, postfrisk, se foto

60,00 DKK
alan1 (11876 )

(12163) afa 109 postfrisk se foto

28,00 DKK
alan1 (11876 )

DK 328-29

FOTO

1,00 DKK
kongshoj (1614 )

DK 131

FOTO

3,00 DKK
kongshoj (1614 )

DK 78 VARIANT

FOTO

5,00 DKK
kongshoj (1614 )

dk 116 USTEMPLET

FOTO

38,00 DKK
kongshoj (1614 )

AFA 38

FOTO

10,00 DKK
kongshoj (1614 )

AFA 129+129a

FOTO

4,00 DKK
kongshoj (1614 )

DK 248 PF

FOTO

2,00 DKK
kongshoj (1614 )

AFA 129+129a

FOTO

4,00 DKK
kongshoj (1614 )

87 USTEMPLET

DK 88 USTEMPLET

3,00 DKK
kongshoj (1614 )

AFA 151 USTEMPLET

FOTO

40,00 DKK
kongshoj (1614 )

AFA 151 USTEMPLET

FOTO

40,00 DKK
kongshoj (1614 )

DK 257a PF

FOTO

8,00 DKK
kongshoj (1614 )

DK 189 PF

FOTO

5,00 DKK
kongshoj (1614 )

AFA 58 USTEMPLET

FOTO

20,00 DKK
kongshoj (1614 )

DK 187-95 -191

FOTO

35,00 DKK
kongshoj (1614 )

DK 216-18 PF

FOTO

8,00 DKK
kongshoj (1614 )

DK 119

FOTO

2,00 DKK
kongshoj (1614 )

DK PL

FOTO

10,00 DKK
kongshoj (1614 )

dk 205 ustemplet

FOTO

55,00 DKK
kongshoj (1614 )

DK 223-28

FOTO

5,00 DKK
kongshoj (1614 )

DK 108

FOTO

4,00 DKK
kongshoj (1614 )

afa 87 ustemplet

foto

3,00 DKK
kongshoj (1614 )

dk

foto

5,00 DKK
kongshoj (1614 )

DK 191 USTEMPLET

FOTO

20,00 DKK
kongshoj (1614 )

dybbølblokke

foto

80,00 DKK
kongshoj (1614 )

DK119

FOTO

8,00 DKK
kongshoj (1614 )

DK 202a 4-blok

foto

100,00 DKK
kongshoj (1614 )

DK

PL

5,00 DKK
kongshoj (1614 )

DK 63

FOTO

5,00 DKK
kongshoj (1614 )

(Q282) Danmark afa nr 176

(Q282) Danmark afa nr 176

6,00 DKK
alan1 (11876 )

(Q583) Danmak afa nr 49 stemplet, se foto

6,00 DKK
alan1 (11876 )

(Q581) Danmak afa nr 49 stemplet, se foto

6,00 DKK
alan1 (11876 )

(Q283) Danmark afa nr 177

(Q283) Danmark afa nr 177

40,00 DKK
alan1 (11876 )

(Q582) Danmak afa nr 49 stemplet, se foto

6,00 DKK
alan1 (11876 )

(12228) Danmark, stemplet afa nr 91

12,00 DKK
alan1 (11876 )

(12921) Danmark, afa nr 109 let hængslet se foto

10,00 DKK
alan1 (11876 )

(12917) Danmark, afa nr 108 let hængslet se foto

15,00 DKK
alan1 (11876 )

(12916) Danmark, afa nr 104 let hængslet se foto

5,00 DKK
alan1 (11876 )

(Q235) Danmark afa nr 59,

(Q235) Danmark afa nr 59,

5,00 DKK
alan1 (11876 )

(Q251) Danmark, afa nr 85x stemplet

275,00 DKK
alan1 (11876 )

(Q252) Danmark afa nr 60,

(Q252) Danmark afa nr 60,

55,00 DKK
alan1 (11876 )

(U2212) Danmark, 5 sæt Kræftmærker Ustemplet/postfrisk, se foto

(U2212) Danmark, 5 sæt Kræftmærker blandet lot Ustemplet/postfrisk, se foto

200,00 DKK
alan1 (11876 )

(Q162) Danmark, afa nr 157 , 7 på 8 øre

5,00 DKK
alan1 (11876 )

(12362) Danmark afa nr. 158 stempel afa 125,- se foto

(12362) Danmark afa nr. 158 stempel se foto

10,00 DKK
alan1 (11876 )

(Q102) Danmark afa nr 151 , se foto

20,00 DKK
alan1 (11876 )

(Q111) Danmark afa nr 151 , se foto

20,00 DKK
alan1 (11876 )

(Q136) Danmark afa nr 158 , se foto

12,00 DKK
alan1 (11876 )