Annonces en vedette
(Q611) pragtstemplet afa nr 335 se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(Q329) DK. afa nr 150 stemplet THOTSHAVN se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(parti04) Samling af postfriske hæfter pålydende værdi over 10.000,-, se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(R500) Sjælden frankering på Adressebrev Tj. AFA nr 4 1 tryk 10 stk se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(R860) helsags brevsæt opfrankeret med gammel luftpost sæt se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(R503) Sjælden frankering på Adressebrev Tj. AFA nr 10a teglrød 5 stribe se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(R1287) USA Luftpostbrev sendt med Graf Zeppelin til Danmark , se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(Q546) 16 Sk., afa nr 10 stemplet se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(J001) Jul, flot perfekt postfrisk og u foldet ark 1950 overtryk 1951, se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(4605) Variant lavt overtryk i 10 blok stemplet ses sjældent se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(U2829) 4 blok postfærge 8a , 2 stk, postfrisk- 2 stk. Ustemplet , se foto
(U2829) 4 blok postfærge 8a , 2 stk, postfrisk- 2 stk. Ustemplet , AFA 8.000,- , se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(R424) Stjernestemplet og variant opstreg i K næsten væk i 4 øre. se foto
lot.
alan1 (18101 )
0 enchères
(R380) Danmark, opfrankeret helsagsbrev sendt til Nord Amerika se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(R386) Danmark, opfrankeret, rekomanderet helsagsbrev sendt til Stokholm. se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(R395) brev til Kiel, Censur i Flensborg, Variant kort overlægger i 3 øre se foto
lot.
alan1 (18101 )
0 enchères
(R1584) Finland Dansk røde kors Ambulance i Finland sendt til Danmark se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(Q368) Variant, afa nr 161 mangler farve i overtrykket, se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(parti03) Samling på 154 SAS kuverter, Sælges billigt, se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(U2828) 4 blok postfærge 4,overtryk tp.3 Ustemplet , se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(R460) Brev med god variant afa nr. 26h, plet over post og udfyldt hoved på 1 tal, se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(R1821) Sjælen Variant Helsag med tiltryk mangler nr. i hjørne + afsmit på bagside se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(R402) Halveret H.C.Andersen 5 øre, ikke sat i strafporto, meget interessant forsendelsese foto
lot.
alan1 (18101 )
0 enchères
(R468) Korsbånd forsendelse, opfrankeret og sendt retur (sjælden) se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(R647) Censur, fra Udlandskontrollen retur til afsender se foto
lot.
alan1 (18101 )
0 enchères
(R859) Sjælden opfrankeret Helsag, luftpost Robert Svendsen se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(U460) afa nr. 49 Postfrisk 6 blok , se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(U2808) Postfrisk/Ustemplet nr 123-K, se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(Q240) afa nr. 393F pragt stemplet, sjælden i den kvalitet , se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(R379) Færøerne, helsagsbrev sendt til Færøerne, med variant, forskudt overtryk se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(R389) Danmark, opfrankeret helsagsbrev forsøgsstemplet Svendborg 1891 se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(H001) Kræftmærke hæfte, komplet postfrisk med Variant afa nr. 180x se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(M047) Årsmappe 2015 postfrisk, sælges under pålydende se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(M048) Årsmappe 2016 postfrisk, sælges under pålydende se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(Q173) Postfærge afa nr. 3, se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(Q179) Postfærge afa nr. 7, stemplet se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(Q131) Stjernestempel, STJ. II-2 JORDLØSE pragt stemplet , se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(R1487) læg mærke til teksten på kortet, salg af fejltryk, fra postekspeditionen se foto
alan1 (18101 )
0 enchères
(R1583) Finland brev fra Dansk frivillig sendt til Danmark se foto
alan1 (18101 )
0 enchères