Produkter fra alan1 in Frimærker
(U908) Grønland marginalblok sæt se foto
alan1 (18102 )
(R956) brev sendt til Canada, frankeret med 2 x 55 øre Frederik se foto
alan1 (18102 )
(M088) Grønland Postfrisk Årsmappe 2010 sælges under pålydende se foto
alan1 (18102 )
(Q1239) Postfærge afa nr. 4, postfrisk, ( lidt gult i hjørne på bagside) se foto
alan1 (18102 )
(R1243) Kuvert med AFA 1-7 stemplet Frederikshaab 20-4-1939, se foto
alan1 (18102 )
(Q548) Italien, et dyrt mærke, uden lim, og med måske en meget lille tynd plet, bedøm selv se foto
alan1 (18102 )
(Q571) 4 sk. brun Annuleret med sjældent BLÅT, spidsovalt Svensk stempel"ANGBREF FRÂN DANMARK" se foto
alan1 (18102 )
(U3346) Lichtenstein ustemplet afa nr. 108-13 (lille tynd plet på vingen på 1 Fr.) se foto
alan1 (18102 )
(Q2872) Spanien, Variant omvendt overtryk afa nr 345 ustemplet se foto
alan1 (18102 )
(R1822) Sjælen Variant Helsag med blindtryk mangler linie delvis se foto
alan1 (18102 )
(U2855) afa nr 1106-09 stemplet sæt se foto
alan1 (18102 )
(U2856) afa nr 1106-09 stemplet sæt se foto
alan1 (18102 )
(M089) Grønland Postfrisk Årsmappe 2009 sælges under pålydende se foto
alan1 (18102 )
1 bud
(L5187) brev-kort 5 øre opfrankeret med 20 øre, Postopkrævning se foto
alan1 (18102 )
(Q067) afa nr 15 stemplet , se foto
alan1 (18102 )
(Q174) Postfærge afa nr. 4, se foto
alan1 (18102 )
(U109) Berlin afa nr 61-63 stemplet ,se foto
alan1 (18102 )
(R392) NY PRIS Danmark, Sundby Amatør frimærke klub 1939 se foto
alan1 (18102 )
1 bud
(M043) Årsmappe 2009 postfrisk, sælges under ½ pålydende se foto
alan1 (18102 )
(R892) Perfin Aerogram sendt fra København ØK´s MS Trankebar d. 29-8-1950 se foto
alan1 (18102 )
(F286) SAS luftpost Araber kuvert med og uden censur, rekomanderet , se foto
alan1 (18102 )
(F287) SAS luftpost Araber kuvert med og uden censur, rekomanderet , se foto
alan1 (18102 )
(M090) Grønland Postfrisk Årsmappe 2008 sælges under pålydende se foto
alan1 (18102 )
1 bud